Понеділок, 06.05.2024, 00:04
Вітаю Вас Гість | RSS
Вхід на сайт
Пошук
Меню сайту

Каталог статей


Впровадження інформаційних технологій як засіб розвитку інноваційної особистост

Бурхливий розвиток науково-технічного прогресу, комп'ютерної техніки та ІКТ послужило поштовхом до глобального розвитку інформаційного суспільства.

Інформаційні технології стають потужним багатофункціональним засобом навчання. Їх використання привчає учня жити в інформаційному середовищі, сприяє залученню школярів до інформаційної культури.

З 2010 року вчителі інформатики Інгулецького району під керівництвом завідувачки районним методичним кабінетом Младьонової А.Г. і методиста Чечельницької Л.М. працювали над реалізацією науково-методичної теми «Впровадження інноваційних технологій як засіб розвитку інноваційної особистості». Результатом цієї роботи стало визначення педагогічним колективом основних умов для розвитку творчої особистості.

Необхідна умова – відповідна фахова підготовка педагогічних працівників.

На сьогодні в районі працює 16 вчителів інформатики.

З них спеціалістів вищої категорії – 2,  вчителів І категорії – 2, вчителів ІІ категорії – 4, спеціалістів – 8.

Такий якісний склад потребує активної методичної роботи з молодими колегами.

Для вчителів району постійно проводяться консультації стосовно планування та проведення уроків, підготовки учнів до участі в олімпіаді та конкурсах.

Мій сайт як керівника методичного об’єднання є інформаційною підтримкою цього спілкування. На ньому розміщено актуальні рекомендації, документація кабінету, інформація про конкурси та їх положення.

Наступна умова – матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу.

В Інгулецькому районі 15 навчальних закладів. Всі вони мають оснащені кабінети інформатики. Найкраще комп’ютерне забезпечення у обласному комунальному закладі Криворізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат №5 - всі навчальні кабінети оснащені комп’ютером для вчителя, що підключені до Інтернету, є проектори та інтерактивні дошки.

З 2010 року  Криворізька гімназія №127 визначено опорною школою з впровадження ІКТ. Заклад має 2 проектори, проведено радіомережу, кабінет інформатики підключено Інтернету.

З 2011 р. КЗШ №114 стала пілотною школою щодо запровадження інформаційно-комунікаційних технологій. Заклад має інтерактивну дошку, три проектори.

Працює кабінет ІКТ, де встановлений один з проекторів, екран, LCD-телевізор.

Необхідна умова – створення умов для обміну досвідом.

На методичних засіданнях вчителі інформатики знайомляться з навчально-контролюючими програмами, обмінюються дидактичними матеріалами, підготовленими учителями творчої групи.

Особливої уваги надається обговоренню обласного науково-методичного проекту «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» та шляхів реалізації поставлених задач.

Обмін досвідом у сфері ІКТ здійснюється не лише в межах РМО вчителів інформатики. В районі працює 7 тренерів за програмою «Intel® Навчання для майбутнього».

В даний час вчителі інформатики навчають колег  роботі з комп’ютером за програмою «Основи ІКТ», що дасть змогу впроваджувати більш якісно новітні технологію в освіту.

Вчителі інформатики Інгулецького району є активними учасниками профільних семінарів по обміну досвідом. Так вчитель КГ№127 Шпітко В.В. у 2009 та 2010 роках стала учасником Всеукраїнського Зльоту вчителів інформатики, що проходить у м. Ялта.

Вчитель КЗШ№ 102 Бокайчук Н.В. приймала участь у 2010 році у Першому Всеукраїнському Форумі тренерів програми «Онляндія – безпека дітей в Інтеренті», де преставила власний тренінг. В 2011 стала учасником Всеукраїнської конференції «Вчитель-новатор» в м.Київ. Її розробка виховного заходу для дітей та для батьків «З інтернетом безпечно на «Ти»», надрукована в журналі «Позакласний час»  стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «Виховний захід сезону».

Досвід роботи наших вчителів опубліковано в газеті «Інформатика. Шкільний світ» та журналі «Інформатика в школі».

Наступна умова  – готовність учителя до інноваційної діяльності.

В час стрімких змін інформаційно-комунікаційних технологій саме вчитель повинен бути флагманом в навчальній діяльності. Оволодіти новими знаннями та вміннями в сфері ІКТ допомагають курси, що проводяться на базі ДОІППО, а також засідання, семінари і тренінги.

Так з метою реалізації завдань державної програми «Сто відсотків» в минулому навчальному році був проведений тренінг «Соціальні сервіси Веб 2.0» та «Створення мережного співтовариства Інгулецького району».

Результатами цієї роботи стали проекти Вікі-сторінок та шкільних сайтів.

Успішно опанували завдання дистанційних сертифікаційних курсів за програмою «Основи інформаційно-комунікаційних технологій «Digital Literacy» та 100%-во навчили за даною програмою вчителів-предметників своїх закладів.

Але найважливіша задача вчителя – формування інноваційного учня, здатного зорієнтуватися в нестандартній ситуації та самостійно прийняти рішення при розв’язанні творчого завдання.

Отже, маємо важливу умову – використання нетрадиційних форм і методів навчання та виховання.

В роботі ми використовуємо інтерактивні навчальні презентації, кросворди, тести, програми навчального призначення.

Залучаємо дітей до он-лайн навчання,  виконання навчальних проектів, використання технології Веб 2.0, відеоспілкування в мережі.

Інтернет є невід’ємною складовою навчання дітей в умовах сьогодення. Тому нагальним питанням є безпечне його використання. Офіцинська І.В. вчитель КЗШ№114 є організатором з 2010 року тренінгів  для вчителів та дітей, що проводять волонтери Онляндії.

Найбільше талант учня розкривається в контексті багатогранних змагань і конкурсів з інформатики.

Тому, ще одна умова – надання учневі свободи вибору способів виконання завдань.

Найсерйознішим випробуванням є участь у олімпіаді з програмування.

На даний час учні нашого району залучені до обласного проекту по роботі з одарованими дітьми. Сподіваємося, що це стане поштовхом до перемог.

Два роки поспіль учні Інгулецького району приймають участь у Міжнародному конкурсі «Бобер». Приємно відмітити високу результативність.

Не залишаються осторонь Обласний конкурс учнівської молоді WEB-ДИЗАЙН, обласний конкурс комп’ютерної графіки та анімації, міський конкурс РІДНЕ КРИВОРІЖЖЯ. Учні є не лише учасниками, а й переможцями. Але найулюбленішим серед учнів є АНІГРАФЬОНОК. 

Велика кількість номінацій, охоплення всіх вікових категорій, реалізація творчих задумів розкривають все нові таланти. Традиційним стало проведення районного свята Аніграфьонок, де учасники та їх товариші переглядають конкурсні роботи, отримують нагороди, призи та величезне задоволення.

Кожна дитина – творча індивідуальність, яка потребує особливого підходу.

    

Ідея формування творчо розвиненої особистості є провідною в роботі нашого МО, у якому створене середовище,  де формується нова ідеологія учня як інноваційної особистості.

 

Категорія: Мої статті | Додав: Адмін (25.11.2011) | Автор: Шпітко Вікторія Володимирівна
Переглядів: 2001 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]