Неділя, 19.01.2020, 14:55
Вітаю Вас Гість | RSS
Вхід на сайт
Пошук
Статистика сайта

Модуль 5

ВЕБ 2.0

Модуль 5. Основи ефективного пошуку інформації

Пошук інформації. Основи ефективного пошуку інформації. Формування пошукових запитів, визначення сфери пошуку. Створення системи персонального пошуку. Реєстрація та пошук закладок на Бобрдобр. Соціальний сервіс Бобрдобр. Основи пошуку в Google  http://www.google.com/intl/uk/


Найпростіший спосіб пошуку в Google –  надрукувати один чи більше пошукових термінів (слів або фраз, які найкращим чином описують інформацію, що вам потрібна) у вікні для пошуку і натиснути 'Enter'.  У відповідь Google  поверне сторінку результатів пошуку:  перелік веб-сторінок,  які відповідають вашим пошуковим термінам. При цьому сторінки, які відповідають пошуковим термінам найкраще, виводяться на початку цього переліку. Зрозуміло, що вірний вибір пошукових термінів –  це ключ до відшукання потрібної інформації.

Почати можна з очевидного –  якщо ви шукаєте загальну інформацію про Львів,  спробуйте ввести просто Львів. Але, як правило, краще використовувати декілька слів: якщо ви плануєте екскурсію по Львову,  то більш якісні результати будуть знайдені по запиту екскурсія Львів,  ніж по окремим запитам Львів та екскурсія. А запит екскурсія Львів центр може дати вам навіть кращі (або гірші, в залежності від того, куди конкретно ви збираєтесь) результати.

У вас може виникнути питання, чи достатньо специфічні ваші пошукові терміни. Звичайно, у цьому сенсі краще шукати хороша кав’ярня центр, ніж кав’ярні міста. Але тут треба знати міру і обирати терміни уважно,  тому що Google  шукає саме те,  що ви просите.  Тому хороша кав’ярня центр скоріше за усе дасть кращий результат, ніж дійсно хороше місце відпочинку під час екскурсії по центру.

Пошукова система Google НЕ є регістро-залежною. Усі літери, як би ви їх не вводили, автоматично переводяться до нижнього регістру (стають маленькими). Тому, наприклад, результати пошуку для запитів Київський Національний Університет,  київський національний університет та КИЇВський НАЦІОнаЛЬний уніВЕРсиТЕТ будуть однаковими.

За замовчуванням, Google повертає лише ті сторінки, які включають усі ваші пошукові терміни. Тому немає потреби вставляти "and" між термінами. Але візьміть до уваги, що порядок слів у запиті може впливати на результати пошуку.

Іноді вам буде потрібні лише результати,  які включають деяку фразу  (або словосполучення)  повністю. В такому разі необхідно просто узяти ваші пошукові терміни в лапки. Пошук по фразах є найбільш ефективним,  якщо ви шукаєте власні імена  ("Тарас Шевченко"),  фрази з віршів або пісень ("Чого являєшся мені у сні"), або інші відомі висловлювання ("з усіх втрат втрата часу найтяжча").

Читати більше...

Як отриматики HTML-код Вашого користувацького пошуку для блогу


Реєстрація та пошук закладок на БобрдобрЗавдання для самостійної роботи

1.Розгляньте приклади систем персонального пошуку Google, створених вчителями.

2.Створіть власну систему персонального пошуку і запросіть учнів до її використання.

3.Додайте власну систему персонального пошуку у Вікі і у власний блог.

Корисні посилання

1.http://www.google.com/help/cheatsheet.html (англійською) 

2.http://josephgrut.blogspot.com/2007/04/google_07.html (російською) 

3.http://www.google.com/intl/uk/help/faq_translation.html (українською)

4.Пошукові системи в Інтернеті // http://gid.dn.ua/tag/diapazon/

5.Персональный поиск Google http://www.nestor.minsk.by/kg/2010/08/kg00801.html